Balerína
11. 2. 2023


Osiřelá dívka Félicie se touží stát baletkou. Uteče ze sirotčince  a začne studovat rovnou na pařížské Baletní akademii, kde právě probíhá konkurz na roli v baletu Louskáček. Félicie má však hodně co dohánět a čeká ji náročný trénink.
Připoj se k ní a staň se na chvíli studentkou baletu v pařížské akademii. A kdo ví, třeba zrovna ty získáš roli v baletu…

Lotrando a Zubejda
25. 2. 2023

Mladý loupežník Lotrando se zamiluje do krásné princezny Zubejdy. Aby ji však mohl získat, musí přijít na to, co za zvláštní nemoc princeznu trápí. Společně budeme hledat lék pro princeznu, naučíme se chovat v sultánově paláci a vyzkoušíme si orientální tance.

Taneční sobota je určena pro děti od 4 do 10 let.
Čas: 10:00 – 16:00.
Kde: Botanická 53a v Brně.
Cena: 550 Kč.

Taneční sobota Balerína i Lotrando a Zubejda je plně obsazena. Pokud chcete být zařazeni mezi náhradníky, napište na jaworek.adela@gmail.com.

Co je to taneční sobota?
Taneční sobota je celodenní pohybový program pro děti na motivy oblíbených pohádek. Program je koncipován jako hra, ve které musí děti vyřešit nějakou záhadu, pomoci pohádkové postavě plněním různých úkolů nebo pohybových her a aktivit.
Součástí je vždy naučení jedné a více choreografií, díky kterým se děti seznámí s různými tanečními styly. Podporujeme v dětech jejich pohybové nadání, vedeme je k nacházení vlastního pohybového vyjádření a kreativitě.
Tvořivosti se nekladou meze ani ve výtvarném tvoření, které je jako odpočinková aktivita po obědě.
Na programu nejsou přítomni rodiče.
Jídlo není v ceně, děti si nosí svačinky a oběd z domu, stejně tak i příbory. Dohlížíme na pitný režim a tekutiny dětem doplňujeme.

Hodí se mé dítě na taneční sobotu?
Věková hranice 4 roky je poměrně nízká a chápeme, že ne všechno je dítě v tomto věku schopné zvládnout. Před přihlášením prosím zvažte, zda je dítě schopné se samo najíst, zajít si na toaletu bez větší pomoci dospělého (lektor opravdu nemá čas utírat zadečky) a samostatně se o sebe postarat. Pokud dítě není zvyklé trávit alespoň půl dne bez rodičů, může pro něj být program psychicky náročný a doporučujeme spíše počkat, až trochu vyroste.
Naopak není žádnou překážkou, pokud dítě nikdy nechodilo do taneční přípravky a nemá žádnou zkušenost s tancováním.